Sunday, June 26, 2022

15 fotografi që “do të sjellin valë qetësie në trurin tuaj”


Truri ynë nuk ndalon kurrë së punuari, as kur jemi të shtrirë në shtrat apo edhe kur flemë.

Pra, ndalimi i funksionimit të trurit tonë nuk është i mundshëm, por ajo që mund dhe duhet të ndodhë është që ne të rrisim kohën e pushimit.

Meditimi, shëtitjet në natyrë, dremitjet dhe hobi janë gjërat e përditshme që mund të bëjmë për të sjellë më shumë qetësi në trurin tonë.

Por ka edhe diçka tjetër që mund të bëjmë – është edhe shikimi i disa “fotove qetësuese”. /Telegrafi/

Lajmet e fundit

Magjike, ky është shteti që ka një plazh me rërë në formë ylli – Indeksonline.net

Ka shumë mrekulli në botë që kur i shohim është e pamundur të besojmë se janë të vërteta. E njëjta gjë vlen edhe...

Njeriu që mbante çantën me kodin bërthamor të Putinit goditet me plumb në kokë – Indeksonline.net

Ish-koloneli rus, Vadim Zimin (53) është gjetur në banesën e tij pak ditë më parë i qëlluar me një plumb në kokë. Zimin...