Sunday, May 28, 2023

Maqedoni

SPORT

Interi fitore ndaj Atalantas, siguron Ligën e Kampionëve – Telegrafi

Interi ka shënuar fitore ndaj Atalantas me rezultat 3-2 në kuadër të javës së 37-të të Serie A. Vendasit e nisën ndeshjen furishëm duke...

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit? – Telegrafi

Me ndihmën e të dhënave nga IFFHS, Goal.com ka nxjerr një listë të golashënuesve më të mirë në të gjitha garat zyrtare në...

Fiorentina mposht Romën me përmbysje spektakolare në fund – Telegrafi

Fiorentina ka shënuar fitore ndaj Romës me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 37-të të Serie A. Roma e nisi takimin me gol,...

Interi po mendon ta huazojë Andi Hotin në Zvicër – Telegrafi

Andi Hoti do të rikthehet te Interi pas një viti të kaluar si i huazuar te Freiburg II në Bundesliga 3. Qendërmbrojtësi i talentuar...

Sylvinho publikon listën e Shqipërisë për dy ndeshjet e muajit qershor – Telegrafi

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvio Mendes Campos Junior ka shpallur listën me emrat e 27 lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e kualifikueseve...

Leart Paqarada mund t’i bashkohet Kolnit pas vendimit të ri të CAS – Telegrafi

Vendimi për ndalimin e transferimeve të klubit gjerman Kolnit është pezulluar deri në një vendim tjetër ka njoftuar këtë të premte klubi gjerman,...

RAJON

Lajmet e fundit

Interi fitore ndaj Atalantas, siguron Ligën e Kampionëve – Telegrafi

Interi ka shënuar fitore ndaj Atalantas me rezultat 3-2 në kuadër të javës së 37-të të Serie A. Vendasit e nisën ndeshjen furishëm duke...

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën – Telegrafi

Ish-konkurrentja e Big Brother VIP Albania 2, Efi Dhedhes, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “S’e luan Topi”. Ajo është pyetur se...

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit? – Telegrafi

Me ndihmën e të dhënave nga IFFHS, Goal.com ka nxjerr një listë të golashënuesve më të mirë në të gjitha garat zyrtare në...

Kurti viziton varrin e Nënës Pashke, historia e saj është rrëqethëse – Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nderoi kujtimin e Nënës Pashke Krasniqi Markaj.  Ai së bashku me studiuesen Nora Visoka Weller dhe shkrimtarin...

Fiorentina mposht Romën me përmbysje spektakolare në fund – Telegrafi

Fiorentina ka shënuar fitore ndaj Romës me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 37-të të Serie A. Roma e nisi takimin me gol,...

Rastet kur njerëzit mendonin se ishin yjet kryesore të imazheve të tyre – Telegrafi

Njëzetedy herë kur njerëzit mendonin se ishin yjet kryesore të fotove të tyre dhe një shfaqje e vërtetë po ndodhte në sfond. Ndërsa po...

BOTË

TË GJITHA LAJMET

Interi fitore ndaj Atalantas, siguron Ligën e Kampionëve – Telegrafi

Interi ka shënuar fitore ndaj Atalantas me rezultat 3-2 në kuadër të javës së 37-të të Serie A. Vendasit e nisën ndeshjen furishëm duke...

Pas përfundimit të BBVA, Efi Dhedhes tregon se nuk është takuar akoma me Luizin e Kiarën – Telegrafi

Ish-konkurrentja e Big Brother VIP Albania 2, Efi Dhedhes, ka qenë së fundmi e ftuar në emisionin “S’e luan Topi”. Ajo është pyetur se...

Ronaldo, Messi, Romario – kush janë golashënuesit më të mirë në historinë e futbollit? – Telegrafi

Me ndihmën e të dhënave nga IFFHS, Goal.com ka nxjerr një listë të golashënuesve më të mirë në të gjitha garat zyrtare në...

Kurti viziton varrin e Nënës Pashke, historia e saj është rrëqethëse – Telegrafi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, nderoi kujtimin e Nënës Pashke Krasniqi Markaj.  Ai së bashku me studiuesen Nora Visoka Weller dhe shkrimtarin...

Fiorentina mposht Romën me përmbysje spektakolare në fund – Telegrafi

Fiorentina ka shënuar fitore ndaj Romës me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 37-të të Serie A. Roma e nisi takimin me gol,...

Rastet kur njerëzit mendonin se ishin yjet kryesore të imazheve të tyre – Telegrafi

Njëzetedy herë kur njerëzit mendonin se ishin yjet kryesore të fotove të tyre dhe një shfaqje e vërtetë po ndodhte në sfond. Ndërsa po...

Elhaida Dani rrëfen fillimet e vështira dhe kohën kur iku në Itali: U rrita në familje patriarkale, prandaj jam e ndrydhur – Telegrafi

Këngëtarja e njohur, Elhaida Dani, ishte e ftuara e radhës e kryeministrit Edi Rama në ‘podcast’-in e quajtur “Flasim”. Artistja shqiptare ka rrëfyer fillimet...

Kush mund të qëndrojë pas sulmeve në Belgorod – dhe a janë ato të dobishme për Ukrainën? – Telegrafi

Rusia ka thënë se rajoni i saj jugor i Belgorodit është sulmuar nga artileria ukrainase. Guvernatori Vyacheslav Gladkov tha se qyteti Belgorod i Graivoronit,...

Interi po mendon ta huazojë Andi Hotin në Zvicër – Telegrafi

Andi Hoti do të rikthehet te Interi pas një viti të kaluar si i huazuar te Freiburg II në Bundesliga 3. Qendërmbrojtësi i talentuar...

Nga vizita e senatorëve amerikanë, rasti VisaMetric, e deri në tensionimin e situatës në veri – lajmet që shënuan javën – Telegrafi

Java që po lëmë pas ishte e mbushur me ngjarje, duke filluar nga vizita e senatorëve amerikanë në Kosovë, zhvillimet rreth rastit të...

Fun

Rastet kur njerëzit mendonin se ishin yjet kryesore të imazheve të tyre – Telegrafi

Njëzetedy herë kur njerëzit mendonin se ishin yjet kryesore të fotove të tyre dhe një shfaqje e vërtetë po ndodhte në sfond. Ndërsa po...

Çifti britanik mbeti i tronditur me atë që zbuloi në shtëpinë e tyre të re – Telegrafi

Një çift në Angli mbeti i tronditur kur zbuloi se në shtëpinë e tyre të re kishte diçka që pronarët e mëparshëm e...

Amerikani gjen një hardhucë në guaskën e tualetit në shtëpinë e tij – Telegrafi

Një burrë dëgjoi një “spërkatje” uji që vinte nga banja e tij dhe u tmerrua kur gjeti një hardhucë të llojit ‘iguana’ në...

Gjithkush po qesh me shtigjet e biçikletave në Hungari – Telegrafi

Njerëzit po vdesin së qeshuri me fotot e shtigjeve të biçikletave në Hungari. Kur një ekip “ekspertësh” kujton në minutën e fundit se diku...